top of page

Inteligentní cvičební metoda Low Pressure Fitness
V dnešní uspěchané době je stále důležitější najít si čas na pohyb, který nám nejen pomůže udržet fyzickou kondici, ale také přispěje k naší celkové pohodě. Jednou z nejnovějších metod, která si získává stále větší popularitu, je Low Pressure Fitness (LPF). Co se skrývá za tímto názvem a jaké jsou přínosy této metody?Proč bychom měli LPF vyzkoušet?


Low Pressure Fitness je inovativní cvičební metoda, kterou vyvinuli španělští odborníci Piti Pinsach a Tamara Rial. LPF není jen o cvičení svalů, je to celostní přístup k našemu tělu. Zde jsou hlavní důvody, proč stojí za to tuto metodu vyzkoušet:


 • Zlepšení držení těla: Správná postura je základem pro prevenci bolestí zad a dalších potíží.

 • Zvýšení funkce dýchacího systému: Naučíte se efektivněji dýchat, což je prospěšné pro vaše zdraví.

 • Reaktivace středu těla (core): Funkční střed těla je důležitý pro celkovou stabilitu a prevenci zranění.

 • Redukce nitrobřišního tlaku: Hypopresivní cvičení pomáhají vyrovnávat tlak v těle, což je klíčové pro prevenci různých zdravotních problémů.Co jsou hypopresivní cvičení?


Hypopresivní cvičení jsou navržena k regulaci tlaku v hrudní, břišní a pánevní dutině. Tlak se vždy snaží uniknout nejslabším místem, což může způsobit problémy jako slabý střed těla, prolapsy, inkontinence, kýly, hemoroidy a bolesti zad.. Během každodenních aktivit, cvičení, kašlání či kýchání zažíváme nárůst nitrobřišního tlaku. Hypopresivní cvičení LPF pomáhají tento tlak vyrovnávat systematickým tréninkem.


Jak funguje Low Pressure Fitness?

LPF pracuje na přenastavení svalů středu těla (core), aby fungovaly podvědomě samy o sobě a podporovaly tělo během každodenních aktivit. Kombinace diafragmatického dýchání a specifických pozic podporuje dekompresi pánevní dutiny a aktivaci hlubokých svalů středu těla. Tento přístup pomáhá tělu lépe zvládat každodenní činnosti, které zvyšují nitrobřišní tlak a mohou tak negativně ovlivnit zdraví, sportovní výkon a vzhled břišní oblasti.


Cvičí se bez náčiní, ale také se využívají masážní válce, ježci, půl válec k uvolnění bránice a svalů na zádech či bloky z jogy, či elastických gum a dalšího materiálu pro zvýšení zátěže či naopak zjednodušení a dosažení správné pozice při provádění.

LPF je obzvláště užitečné při řešení problémů spojených se slabým středem těla, jako jsou prolapsy, inkontinence, kýly, hemoroidy a bolesti zad.

Kdo může cvičit Low Pressure Fitness?

Program LPF je vhodný pro všechny, kteří chtějí předcházet nebo již trpí dysfunkcemi pánevního dna (prolapsy, inkontinence atd.), diastázou břišních svalů, různými druhy kýl (výhřez plotýnky, břišní, tříselná atd.), bolestmi zad a sexuálními dysfunkcemi. Je také skvělý pro sportovce, kteří chtějí zlepšit dechové funkce a předejít zraněním, a pro ženy v poporodní rehabilitaci. Muži i ženy všech věkových kategorií mohou těžit z tohoto tréninku.


Kdo může LPF cvičit?


LPF je vhodný pro široké spektrum lidí. Může pomoci těm, kteří trpí problémy jako:

 • Prolapsy

 • Inkontinence

 • Kýly

 • Hemoroidy

 • Bolesti zadJaké jsou přínosy Low Pressure Fitness?


Pravidelným cvičením LPF můžete dosáhnout mnoha výhod, jako například:

 • Prevence a léčba bolestí zad: Lepší držení těla a aktivně-uvolněné svaly pomáhají předcházet bolestem zad.

 • Zlepšení činnosti střev: Správné dýchání a uvolnění napětí podporují lepší trávení.

 • Rychlejší poporodní regenerace: Ženy po porodu mohou rychleji získat svou fyzickou kondici.

 • Redukce otoků a nadýmání: Vyrovnaný tlak v těle pomáhá snižovat otoky a zlepšuje pocit lehkosti.

 • Zlepšení sportovního výkonu: vyvážený střed těla a správné dýchání přispívají k lepším výsledkům ve sportu.

 • Relaxace a uvolnění: LPF pomáhá snižovat stres a napětí, což vede k celkovému zlepšení pohody.
Jak je možné, že LPF zmenšuje obvod pasu?

Jedním z důvodů, proč se LPF stává populárním, je její schopnost zredukovat obvod pasu. Dochází k tomu z těchto důvodů:


 1. Posturální a dechové techniky: Aktivují se hluboké břišní svaly, čímž se zlepšuje jejich klidový tonus (zejména příčného břišní svalu a šikmých břišních svalů).

 2. Normotonizace neuromyofascialního napětí: LPF normalizuje napětí v thorakolumbální fascii, které následně reguluje napětí v paravertebrálních svalech, které při své hyperaktivitě inhibují břišní svaly.Pravidelná praxe hypopresivní metody tak pomáhá udržovat lepší nastavení těla, kdy aktivnější břišní svaly přispívají k normatonizaci paravertebrálních a flexorových svalů kyčlí, což vede k lepšímu držení těla a celkovému zdraví.


Začněte s Low Pressure Fitness a pocítíte změny na svém těle i životě!

125 zobrazení0 komentářů

Commentaires


bottom of page