top of page

O mě

Sport je součástí mého života od dětství, kdy jsem se nejprve zamilovala do jízdy na koni, poté jsem hrála závodně házenou, věnovala se kickboxu, jízdě na kolečkových bruslích a turistice. Během studií jsem byla pravidelnou navštěvnicí fitnesscentra a skupinových lekcí všech možných druhů. 

 

V roce 2011 jsem absolvovala lektorský kurz aerobiku. Po absolvování studia na Západočeské univerzitě (obor Politologie - východoevropská studia) mě to táhlo mimo vystudovaný obor a krátce jsem pracovala jako trenérka a provozní manažerka v dámském fitku v Praze. 

 

V roce 2014 jsem se seznámila s Ivanou Chalupeckou a jejím cvičebním programem Fitbelly®, kterému jsem úplně propadla. Začala jsem navštěvovat Ivančiny lekce a cvičit hypopresivní metodu i doma. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat, bříško jsem měla pevnější než kdy dřív. Po pár měsicích cvičení, jsem si musela dát pauzu, protože jsem otěhotněla a v těhotenství se tento program cvičit nesmí. Díky tomu, že jsem měla břicho pevné, na mě nebylo těhotenství dlouho vidět a po porodu jsem se vrátila velmi rychle opět do formy. Nyní jsem maminkou již dvou dětí, ale na mém břichu to díky Fitbelly® poznat není. 

O mně

Když přišel čas rozhodování, kterým směrem se vydat po základní škole, měla jsem absolutní jasno. Chtěl jsem být zdravotní sestrou, chtěla jsem být prospěšná druhým. Ovšem můj táta měl jinou představu o mém další směřování, skončila jsem tedy na Obchodní akademii. 

Ovšem ukálo se a pořád se vlastně ukazuje, že mé vlastní cítění bylo správné. Nějaký čas jsem se opravdu věnovala práci různých asistentek, ovšem těsně před mateřskou dovolenou mne osud zavál na personální oddělení a otevřel mi bránu k lidem. Zjistila jsem, že mne zajímá psychologie a vlastní seberozvoj, během mateřské jsem se tedy vrhla do studia VŠ a nakonec jsem vystudovala obor Andragogiky. Ale jak to tak bývá, to jen otevřelo další cestu. 

Kdesi náhodou (která samozřejmě ale žádná neexistuje :-) ) o mne zavadila kraniosakrální biodynamika, terapeutická metoda, pracující s vnitřním systémem našich těl a po přečtení prvních informací na internetu jsem věděla, že tudy se chci dát. Přihlásila jsem se do dvouletého semináře a úspěšně jím prošla. Po vlastním přerodu tak provázím i druhé touto metodou a je krásné sledovat, jak se klienti setkávají se sebou samými (se svou psyché i svým tělem) zcela jiným způsobem, než na jaký jsou zvyklí. 

Velmi podobným způsobem ke mne přišla technika Hypopresivo. Po třetím dítěti, které přišlo tak nějak neplánovaně (dle lékařů již po sezóně :-) ), jsem zjistila, že mé tělo již není co bývalo. I dva roky po porodu jsem vypadala stále jako těhotná. Skákání jsem si zakázala, kýchání bylo velkým problémem. Zkoušela jsem cvičit různé cviky, ale nic mne nepřesvědčilo fyzicky ani pocitově, že je to to pravé. Až do chvíle, kdy jsem zjistila, že existuje právě program Fit Belly - Hypopresivo. Opět po přečtení povídání a shlédnutí jednoho videa jsem hned pocítila, že to je to pravé a přihlásila se do kurzu a dnes je ze mně FitBellka. Jsem z této techniky opravdu nadšená, sama na sobě konečně pociťuji, že je opravdu funkční a přitom vcelku jednoduchá k osvojení. A pozorovat tělo, jak neskutečně po pár měsících cvičení funguje, je opravdu krásný pocit. 

 

Chcete to také zažít? Ráda vás touto technikou provedu.

Renča - portrét_edited.jpg

Mgr. Renata Burgrová

Kladno
+420 606 832 837
bottom of page